Sākums
n/a
Intervijas ar STPK darbiniekiem Latvijas radio 1
 
story

 

Iespēja noklausīties trīs Latvijas radio 1 raidījumus ar Sistēmu teorijas un projektēšanas katedras darbinieku piedalīšanos.

 

Latvijas radio 1 „Zināmais nezināmajā 2012.10.29” - Par intelektuālo mācību sistēmu izveidi

Edgara Raginska intervija ar RTU pētnieku Egonu Lavendeli un docenti Allu Anohinu-Naumecu par intelektuālo mācību sistēmu izveidi.

 

Latvijas radio 1 „Zināmais nezināmajā 2011.11.07.” - Par robotiku. Projekts "Daudzaģentu robotizētās intelektuālās sistēmas tehnoloģijas izstrāde"

Raidījums veltīts robotikai. Vispirms Edgara Raginska reportāža no RTU Robotikas kluba. Tur notiek robotu būves kursi, kuros pieredzējuši robotisti jauniešiem palīdz apgūt elektroniku, mehāniku un programmēšanu, tātad māca radīt robotus, ar kuriem pavasarī varētu startēt Baltijas Robotikas sacensībās! Savukārt, kopā ar RTU Datorzinātnes un informāciju tehnoloģijas fakultātes docentu Agri Ņikitenko un RTU Mehānikas institūta akadēmiķi Egonu Lavendeli saruna par jauno un daudzsološo projektu "Daudzaģentu robotizētās intelektuālās sistēmas tehnoloģijas izstrāde". Raidījumu vada Toms Bricis.

 

Latvijas radio 1 „Zināmais nezināmajā 2012.06.12.” - Par kibernētiku

Raidījumā vispirms skan Edgara Raginska intervija ar LKA profesori, Semiotikas pētījumu centra vadītāju Dainu Teters par nejaušībām, kuru dēļ radusies kibernētika. Savukārt, studijā kopā ar RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekānu, profesoru, inženierzinātņu doktoru Jāni Grundspeņķi un LLU Informācijas tehnoloģiju fakultātes asociēto profesoru, inženierzinātņu doktoru Egilu Stalidzānu turpinās saruna par kibernētikas jautājumiem. Raidījumu vada Sandra Kropa.