Sākums
n/a
Absolvente Viktorija Vinogradova
 

Kurā gadā Jūs beidzāt studijas RTU?

Bakalauru 2000. gadā, pēc tām maģistru 2003. gadā. Tajā laikā bija veca programma, un maģistrantūra bija trīs gadi. Pašlaik mācos doktorantūrā.

Kādēļ vispār savulaik tika izlemts studēt šajā sfērā?

Gribēju strādāt ar datoriem. Vispirms mēģināju iestāties LU, bet neizdevās tikt budžeta vietā, tāpēc iestājos RTU.

Vai Jūs strādājāt mācīšanās laikā?

Maģistrantūrā, protams. Saku strādāt 2001. gadā RTU par laboranti. Pēc tām otrā kursā par kvalitātes inženieru firmā Dati. Bet tas man mazāk patika, un tāpēc paliku tikai RTU. Pēc tam sāku lasīt lekcijas RTU.

Kāpēc Jūs izvelējaties strādāt RTU?

Ir ļoti interesanti, katru dienu ir kaut kas jauns, var kontaktēties ar interesantiem un zinošiem cilvēkiem. Var arī piedalīties dažādos projektos un konferencēs. Vairākas reizes piedalījos konferenču organizēšanā. Tas man labi izdevās un arī ļoti patika.

Kādos projektos?

Bija viens projekts, kur mēs veidojām SQL apmācības multimedija disku. Citas projektos es tikai palīdzēju atrast un apstrādāt nepieciešamo informāciju, bet tas arī bija interesanti.

Atvainojiet par jautājumu, bet vai Jūs strādājat RTU, tāpēc, ka jums tas ļoti patīk, vai arī daudz maksā?

(Smejas) Teikšu tā, man maksā pietiekami daudz , lai man būtu interesanti šeit strādāt.

Kā Jūs vērtējat mācīšanos RTU, vai tas Jums palīdzēja?

Universitāte tev dod pamatzināšanas, un parāda kur meklēt informāciju, un arī kā pareizi mācīties; bet mācīties vajag pašam. Mācoties bakalaura studijās reti kad var pielietot to, ko tev māca priekšmetos. Bet maģistrantūrā ir tieši otrādi, tu sēdi lekcijā un saproti - ak tā, to es varu izmantot darbā, lai uzlabot mūsu sistēmu. Maģistrantūrā ir daudz interesantāk mācīties.

Vai bija priekšmeti, kuri Jums patika vairāk, un kuri derēja vairāk nekā citi?

Ir svarīgi, kā lektors lasa lekcijas. priekšmets Var būt ir interesants, bet nav interesanti klausīties; tad studenti neapmeklē tādas lekcijas. bet pēkšņi izrādās, ka šīs zināšanas tomēr ir vajadzīgas.

Man darbā ļoti noderēja prof. Kirikovas lekcijas „zināšanu pārvaldība”, Ļoti patika lekcijas, kur mācīšanās notika semināra veidā. Mums pašiem bija jāsagatavo materiāls par savu tēmu un jāpastāsta par to pārējiem.

Kā Jums gāja ar bakalaura darbu?

Mums bija tāds priekšmets, kuru vadīja prof. Osis. Šajā priekšmetā dažās lekcijās mēs mācījāmies prezentēt. Tika dotas 2 minūtes, un mēs trenējāmies, lai iekļautos šajā laikā. Es biju ļoti priecīga, kad man otrā reizē izdevās pastāstīt visu, ko es gribēju pu minušu laikā.

Kā Jūs domājat, kam derētu studijas DITF?

Nu starp maniem paziņām bija tāds dīvains novērojums - ja cilvēkam nepadevās rasēšana, tad viņam bija grūtības arī citos priekšmetos.

Kāpēc rasēšana?

Es domāju, ka, lai mācītos DITF jābūt abstraktai domāšanai. piemēram kā bez abstraktās domāšanas uzzīmēt DB shēmu? Un rasēšanā labi izpaužas abstraktā domāšana.

Vai studentiem ir grūti atrast darbu?

Tagad darba tirgū ir ļoti nepieciešami datorspeciālisti. Bet ir vajadzīgi cilvēki, kuri daudz zina un prot kaut ko darīt. Nevar domāt, ka, ja cilvēks ir pabeidzis bakalauru tad tagad viņš visu zina. Nē, jāprot visu laiku pašam mācīties.

Vai studenti, kas pabeiguši mācīties RTU, var dabūt darbu ārzemēs?

Bez problēmām, daudz mūsu studenti pašlaik strādā ārzemēs. Bet bieži vien viņi atgriežas atpakaļ Latvijā.

Kāpēc?

Nezinu, bet par to runā arī lielās IT kompānijas, kuras sūta savus darbiniekus strādāt ārzemēs.

Vai Jūs gribat kaut ko vēl ieteikt?

Gribu teikt, lai studenti aktīvāk piedalās studentu parlamenta darbā. Jo tā viņi var ietekmēt arī savu studiju kvalitāti.