Sākums
n/a
Jaunumi un notikumi
 

 

Iespēja noklausīties trīs Latvijas radio 1 raidījumus ar Sistēmu teorijas un projektēšanas katedras darbinieku piedalīšanos.

 

Latvijas radio 1 „Zināmais nezināmajā 2012.10.29” - Par intelektuālo mācību sistēmu izveidi

Edgara Raginska intervija ar RTU pētnieku Egonu Lavendeli un docenti Allu Anohinu-Naumecu par intelektuālo mācību sistēmu izveidi.

 

Latvijas radio 1 „Zināmais nezināmajā 2011.11.07.” - Par robotiku. Projekts "Daudzaģentu robotizētās intelektuālās sistēmas tehnoloģijas izstrāde"

Raidījums veltīts robotikai. Vispirms Edgara Raginska reportāža no RTU Robotikas kluba. Tur notiek robotu būves kursi, kuros pieredzējuši robotisti jauniešiem palīdz apgūt elektroniku, mehāniku un programmēšanu, tātad māca radīt robotus, ar kuriem pavasarī varētu startēt Baltijas Robotikas sacensībās! Savukārt, kopā ar RTU Datorzinātnes un informāciju tehnoloģijas fakultātes docentu Agri Ņikitenko un RTU Mehānikas institūta akadēmiķi Egonu Lavendeli saruna par jauno un daudzsološo projektu "Daudzaģentu robotizētās intelektuālās sistēmas tehnoloģijas izstrāde". Raidījumu vada Toms Bricis.

 

Latvijas radio 1 „Zināmais nezināmajā 2012.06.12.” - Par kibernētiku

Raidījumā vispirms skan Edgara Raginska intervija ar LKA profesori, Semiotikas pētījumu centra vadītāju Dainu Teters par nejaušībām, kuru dēļ radusies kibernētika. Savukārt, studijā kopā ar RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekānu, profesoru, inženierzinātņu doktoru Jāni Grundspeņķi un LLU Informācijas tehnoloģiju fakultātes asociēto profesoru, inženierzinātņu doktoru Egilu Stalidzānu turpinās saruna par kibernētikas jautājumiem. Raidījumu vada Sandra Kropa.

Ce, 2012-11-29 10:52
Norises laiks: Piektdiena, Oktobris 5, 2012

Sveiks, student!

Arī šogad aicinām Tevi apmeklēt atvērtā koda platformai Drupal veltītu konferenci DrupalCamp Baltics 2012! Tā ir lieliska iespēja gūt ieskatu Drupal pasaulē, satikt pieredzes bagātus izstrādātājus un potenciālos prakses vai darba devējus.

Kas ir Drupal?
Tā ir populāra bezmaksas un atvērtā koda satura publicēšanas platforma. Drupal platformai uzticas un izmanto savos web risinājumos: WhiteHouse.gov, Latvijas Banka (makroekonomika.lv), Centrālās statistikas pārvalde (www.csb.gov.lv), Bite Latvija (Bite.lv), Tūrisma attīstības valsts aģentūra (latvia.travel; tava.gov.lv) u.c. Vairāk par Drupal var uzzināt vietnē Drupal.org.

Tev, student, ir lieliska iespēja apmeklēt šo pasākumu bezmaksas! Reģistrējies vietnē drupalcamp.lv līdz 2.oktobrim, aizpildi savu profila informāciju un laukā "Bio" ieraksti 5 iemeslus, kāpēc vēlies apmeklēt pasākumu vai nosūti šos 5 iemeslus uz e-pastu camp@drupalcamp.lv. Labākie 10 pieteikumi saņems DrupalCamp brīvbiļetes.

Ko tu iegūsi? Uzzināsi kas ir Drupal un kā to lieto, satiksi nozares pārstāvjus un profesionāļus, kā arī potenciālos darba un prakses devējus.

Nepalaid garām šo iespēju! Konference notiks 5.oktobrī Rīgā. Konferences plakāts pieejams šeit!

Vairāk informācijas par konferences programmu un norises vietu meklē www.drupalcamp.lv!

Pr, 2012-10-01 15:43
RTU mācībspēkiem un studentiem ir unikāla iespēja iepazīties ar 2 zinātnisko grāmatu datubāzēm! EBSCOhost piedāvā izmēģināt e-grāmatu pilntekstu datubāzes eBook Collection versiju, kura satur ap 51 000 e-grāmatas dažādās zinātņu nozarēs no pasaules vadošajām zinātniskajām izdevniecībām. E-Books on EBSCOhost pieejama līdz 17.05.2012. Ebrary Academic Complete versija satur vairāk kā 50 000 e-grāmatu dažādās zinātņu nozarēs no pasaules vadošajām zinātniskajām izdevniecībām. Ebrary Academic Complete pieejama līdz 10.05.2012. Sīkāka informācija par datubāzēm ŠEIT Datubāzes pieejamas ORTUS – Bibliotēka – E-resursi – Izmēģinājuma datubāzes. Izmēģinājuma datubāzes pieejamas uz laiku, lai novērtētu to nepieciešamību RTU. Ja uzskatāt, ka RTU nepieciešams datubāzi abonēt, lūdzu, rakstiet RTU Zinātniskajai bibliotēkai uz e-pastu: uzzinas@rtu.lv vai arī ierosiniet šeit. RTU IT dienests, sadarbībā ar RTU Zinātnisko bibliotēku, piedāvā Jums piedalīties apmācību seminārā: Ievads darbā ar zinātniskajām datubāzēm un e-resursiem Iegūtās prasmes: Patstāvīgi meklēt, atlasīt un izgūt informāciju RTU ZB piedāvātajos e-resursos: Abonētajās datubāzēs; RTU ZB veidotajās datubāzēs; Izmēģinājuma datubāzēs un citos e-resursos. Apmācības notiek: 11. maijā plkst.13.00, Pieteikties šeit.

Se, 2012-04-28 11:19
Norises laiks: Pirmdiena, Jūnijs 6, 2011 - Piektdiena, Jūnijs 10, 2011
bildes albumā:

Ot, 2012-01-24 13:33
Norises laiks: Svētdiena, Jūlijs 24, 2011 - Otrdiena, Jūlijs 26, 2011

No 2011. gada 24. līdz 26. jūlijam Ilze Birzniece un Pēteris Rudzājs piedalījās IADIS MCCSIS konferencē Intelligent Systems and Agents (ISA 2011) Romā.

bildes albumā:

Ce, 2012-01-19 18:04
Norises laiks: Ceturtdiena, Februāris 17, 2011 - Piektdiena, Februāris 18, 2011

Konference piedalījās prof. Mārīte Kirikova.

bildes albumā:

Ce, 2012-01-19 10:55

Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU), sadarbojoties ar Satura vadības un Biznesa procesu vadības ekspertiem AS Digital Mind, realizējusi projektu Vispārējo izmaksu sadales funkcionālās sistēmas (Activity Based Costing - ABC) pielāgošanai IT sakņotai biznesa procesu vadībai mazos un vidējos uzņēmumos (MVU) un mikrouzņēmumos, kura rezultātā tapis risinājuma LW ABC prototips.

Digital Mind piedāvātie Biznesa procesu vadības risinājumi un rīki šobrīd ir orientēti uz lielu uzņēmumu vajadzību apmierināšanu, tāpēc RTU Datorzinātnes un Informācijas tehnoloģijas fakultātes profesore Mārīte Kirikova iniciēja, kopīgi ar RTU studentu un mācībspēku kolektīvu, strādāt pie risinājuma, kas būtu, pirmkārt, visādā ziņā pieejams MVU, otrkārt, apmierinātu šo uzņēmumu vajadzības.

„Sadarbība ar uzņēmumiem, kuri izmanto un ievieš laikmetīgus racionālus risinājumus un tehnoloģiju, mums, RTU mācībspēkiem, ir ļoti svarīga,” stāsta profesore Mārīte Kirikova. „Tas paaugstina studentu motivāciju iedziļināties pasniegtajos priekšmetos, jo parāda, kā viņi universitātē iegūtās zināšanas, prasmes un kompetences varēs izmantot savā profesionālajā darbībā. Sadarbība ar uzņēmumiem arī paplašina iespējas studiju laikā iesaistīt studentus uzņēmumiem svarīgu zinātnisku un praktisku problēmu risināšanā.”

Sadarbībā tika radīta jauna, relatīvi vienkārši ieviešama, IT sakņota metode, kas var būtiski veicināt biznesa procesu vadības modernizāciju MVU un mikrouzņēmumos. Projekta rezultātā izstrādāts LW ABC prototips, kas pielāgots piensaimniecības mikrouzņēmumam. Risinājums ir pielāgojams arī citu nozaru uzņēmumiem. Iegūtas vērtīgas atziņas par ABC metodes funkcionalitātes prasībām no MVU un ekonomikas nozares pārstāvju puses, kuras ņemtas vērā LW ABC risinājuma izstrādē. Projekta gaitā iegūtas arī vērtīgas atziņas par pieejas pilnveidošanas iespējām atbilstoši dažāda veida MVU un mikrouzņēmumu prasībām.

Projekts „Vispārējo izmaksu sadales funkcionālās sistēmas pielāgošana IT sakņotai biznesa procesu vadībai MVU un mikrouzņēmumos” ir prezentēts vairākās starptautiska mēroga konferencēs, un par to ir izrādījuši interesi industrijas pārstāvji gan Latvijā, gan ārpus Latvijas robežām.

Projekts „Vispārējo izmaksu sadales funkcionālās sistēmas pielāgošana IT sakņotai biznesa procesu vadībai MVU un mikrouzņēmumos” nav vienīgā sadarbības forma starp RTU un Digital Mind. Profesore Mārīte Kirikova, pēc iepazīšanās ar Digital Mind piedāvātajiem risinājumiem, uzaicināja vienu no Digital Mind ekspertiem, uzstāties ar vieslekciju, studiju priekšmetā „Datorsistēmu projektēšanas rīku komplekts”, iepazīstinot studentus ar ARIS platformas rīkiem un pastāstot praktisko pieredzi darbā ar tiem. Ņemot vērā studentu interesi un atsaucību, arī šobrīd sadarbība tiek turpināta, Digital Mind ekspertiem uzstājoties ar vieslekcijām Biznesa informātikas studiju programmas ietvaros.

„Esam gandarīti, ka mūsu ekspertu profesionalitāti augstu novērtē ne tikai klienti, bet arī RTU un tāpēc ir piedāvājusi sadarboties gan uzstājoties ar lekcijām, gan arī tik interesentā projektā, kā LW ABC prototipa izstrāde”, saka AS Digital Mind valdes priekšsēdētājs Rinalds Sluckis. „Pieredze, kuru gūstam, sadarbojoties ar RTU, ir ļoti vērtīga mūsu konsultantu profesionālajā izaugsmē. Mēs vēlamies aicināt arī citus uzņēmumus sadarboties ar universitāti dažādu projektu izstrādē, kā arī praktisko lekciju pasniegšanā, jo tieši tā mēs varam raisīt lielāku interesi par savu nozari studentos un veicināt jauno speciālistu sagatavotību, atbilstoši darba tirgus prasībām.”

Ce, 2011-06-30 12:56
Norises laiks: Trešdiena, Februāris 23, 2011 - Pirmdiena, Februāris 28, 2011

No 2011. gada 23.- 28. februārim Gosier, Gvadelupā, Pēteris Rudzājs piedalījās 3. starptautiskā konferencē par informācijas, procesu un zināšanu vadību (The Third International Conference on Information, Process, and Knowledge Management, eKNOW2011) ar referātu "Enhancing knowledge flow by mediated mapping between conceptual structures" (autori P.Rudzājs, M.Kirikova)

bildes albumā:

Pk, 2011-03-11 14:32
Norises laiks: Sestdiena, Septembris 25, 2010

2010. gada 25.septembrī prof. Jānis Grundspeņķis saņēma izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) augstāko apbalvojumu – IZM balvu par ieguldījumu jauno zinātnieku sagatavošanā.
Foto un plašāka informācija izglītības un zinātnes ministrijas mājas lapā
http://izm.izm.gov.lv/aktualitates/5853.html?t=foto.
http://izm.izm.gov.lv/aktualitates/informacija-medijiem/5856.html

Sveicam un pateicamies arī mēs!

prof. Jānis Grundspeņķis saņem IZM balvu
prof. Jānis Grundspeņķis saņem IZM balvu
prof. Jānis Grundspeņķis saņem IZM balvu
prof. Jānis Grundspeņķis saņem IZM balvu

Pr, 2011-02-28 15:36
Norises laiks: Ceturtdiena, Jūnijs 17, 2010

2010. gada 17.jūnijā viesnīcā “Rodina” (Sofija, Bulgārija) notika projekta "ETN TRICE -Erasmus European Thematic Network for Teaching, Research, Innovation in Computing Education" trešā tikšanās, kuras laikā tika apspriesti jautājumi, kas attiecas uz atsevišķo pakešu progresu kopš otrās projekta tikšanās, sastaptām problēmām un tālākām aktivitātēm. Sistēmu teorijas un projektēšanas katedru minētajā tikšanās pārstāvēja lektore Alla Anohina-Naumeca.

Projekta tikšanās laikā katras paketes vadītājs demonstrēja atsevišķas paketes progresu, kā arī tika sniegts apkopojums par padarīto darbu un tika iezīmētas tālākas aktivitātes. Lektore A.Anohina-Naumeca prezentēja konferenci „E-studijas un zināšanu sabiedrība”, kas projekta ietvaros notiks šī gada 25.-28.augustā Rīgas Tehniskajā universitātē.

Pēc projekta tikšanās tika atklāta 11. starptautiskā konference par datorsistēmām un tehnoloģijām CompSysTech’10, kas tika organizēta saskaņā ar iepriekš minētā projekta plānu. Konferences laikā lektore A.Anohina-Naumeca nolasīja referātu „Development of the Scoring Mechanism for the Concept Map Based Intelligent Knowledge Assessment System”, kas tika sagatavots kopā ar maģistranti M.Strautmani un prof.J.Grundspeņķi. Minētais referāts tika atzīts par labāko rakstu dotajā konferencē, par ko lektore A.Anohina-Naumeca 2010.gada 18.jūnijā saņēma “Crystal Prize” balvu.

Pr, 2011-02-28 15:10